Nie posiadasz konta? Zwiększ możliwości
Zarejestruj się Premium
Sezon 2019 wystartuje za 5 dni
 

RUSZAMY Z VI EDYCJĄ TYPERA - sezon 2019!

Typowania 1. i 2.rundy PGE Ekstraligi, Nice PLŻ i 2.LŻ - rozpoczęte

Pakiety Premium - już do kupienia (zamów)

Poinformujcie znajomych, niech będzie nas jeszcze więcej niż rok temu!


"zwyciężają ci co mają nosa do remisów", "na czele klasyfikacji są typowicze remisów", "premie za wytypowanie remisu są zbyt wysokie" - takie głosy pojawiają się w naszej posezonowej ankiecie. W 194 meczach ligowych remis padł 15 razy. Czy "nos do remisów" ma aż taki wpływ na końcową kolejność? Sprawdźcie sami!


[26.10.] Wszystkim, którzy wyróżnili się w V edycji Typera, wystawiliśmy dyplomy. Łącznie znaleźliśmy aż 43 takie osoby. Co ważne, to także gracze, którzy - z różnych przyczyn - w generalce zajęli odległe lokaty. Ostatni z docenionych w klasyfikacji generalnej skończył na... 310. miejscu (olo50). Szukajcie powiadomień na podanych adresach mailowych!


Zachęcamy wszystkich graczy do wypełnienia naszej posezonowej ankiety:

http://ankieta.typer.pokredzie.pl/


Mamy Mistrza Typera PoKredzie.pl 2018!

Robbie - wielkie gratulacje!

Wicemistrz - Andremi

Trzecie miejsce - Bikabik81

Mistrzyni wśród kobiet - Lali


Infografika: sezon 2018 w liczbach

wróć do strony głównej
Zanim ruszymy. Co nowego w Typerze? ~Administracja
aktualizowano:
pt, 23 marca 2018, 8:27
FANELKA: Na początku punktacja nie wprowadzała mnie w emocje, ale gdy mozolnie pięłam się do góry... ~Administracja
aktualizowano:
pt, 9 marca 2018, 4:27
Z 343. miejsca na drugie - dwa słowa od Experta_Emila, Wicemistrza 2017 i Mistrza 2016 ~Administracja
utworzono:
pt, 24 listopada 2017, 4:10
Nagrody, nagrody, nagrody... ~Administracja
aktualizowano:
pt, 27 października 2017, 21:42
Kalendarz typowań na ostatni miesiąc sezonu żużlowego 2017 ~Administracja
aktualizowano:
sb, 2 września 2017, 21:33
Wakacje czasem nowych klasyfikacji ~Administracja
aktualizowano:
pt, 23 czerwca 2017, 1:44
Ready… steady… Go! IV edycja Typera rusza z kopyta! ~Naczelny
aktualizowano:
sb, 1 kwietnia 2017, 7:21

To będzie najlepsza edycja Typera, jesteśmy o tym przekonani. Buńczucznie, powiecie. Może trochę. Ale jaki jest sens grzeszyć fałszywą skromnością, skoro spędziliśmy mnóstwo czasu zimą, żeby tak właśnie się stało?

Pamiętacie jesienną ankietę? Po raz kolejny po zakończonym sezonie zwróciliśmy się do Was o opinie. Nie zawiedliśmy się. Były szczere, od serca, bez cukrowania, jedne krótsze, inne dłuższe, jedne pisane bardziej zrozumiałym językiem, nad innymi ślęczeliśmy trochę dłużej – ale nad każdą się pochyliliśmy. I notowaliśmy Wasze wnioski. Do oporu. Potem dzieliliśmy je na grupy, sumowaliśmy.

Skoro kilkadziesiąt osób oceniło całokształt Typera w skali od 1 do 10 (uśredniając) na 8.5/10, to jest to dla nas powód do dumy. Mega powód do dumy. Takiej oceny od użytkowników często nie dostają nawet programy, w które zaangażowano sztab osób i mnóstwo pieniędzy, a co dopiero program stworzony i rozwijany po nocach, po pracy, po kosztach...

Jest super, ale jednak wciąż szukamy tego optimum. 90 procent to nie 100 procent. Zimą skupiliśmy się na tym, co najistotniejsze – na przejrzystości zasad, dostosowaniu gry do ery urządzeń mobilnych oraz, i to przede wszystkim, na jeszcze lepszym dopracowaniu i zoptymalizowaniu punktacji, by jak najlepiej oddawała skalę talentu danego typera. Waszego talentu. To ostatnie było głównym postulatem tych, którzy potrzebę poprawek widzieli, a dla nas, co tu ukrywać, główną ambicją.

A więc... Będą zmiany!

"Zawody indywidualne - zbyt wiele zależy od jednego biegu" – napisał ktoś w ankiecie (były anonimowe, więc – wybaczcie – tym razem nie będzie indywidualnych pochwał). Oczywiście, widzieliśmy to, już po edycji 2014. Przy 80 punktach za trafienie zwycięzcy, bardziej opłacało się mieć szczęście i trafić ten triumf Hancocka czy Woffindena, niż przewidzieć nawet trójkę zawodników za nimi. Wszak 1x80 to lepiej niż 3x20. Przez trzy lata hołdowaliśmy tezie do której przychyla się wciąż także wielu z Was – że jednak w sporcie zawsze chodzi przede wszystkim o zwycięstwo. Czyli „wygrany bierze wszystko”. Tylko czy oceniając talent danego typującego, wolicie kogoś, kto z top5 turnieju trafnie wskaże jednego żużlowca, czy może trzech albo czterech? No właśnie… Od IV edycji stawiamy na tę drugą opcję. Teraz w turniejach indywidualnych (GP, SEC, IMP, turniejach PZM) oraz parowych (MPPK, MMPPK, Best Pairs) punktacja wyglądać będzie następująco:

Za trafne wytypowanie zwycięzcy - 70 pkt.

Za trafne wytypowanie zawodnika/drużyny na jednym z miejsc od II do V - 50 pkt.

Za trafne wytypowanie zawodnika/drużyny w top5 turnieju, ale na innym miejscu - 30 pkt.

Możliwość zmian: 3 darmowe dla konta Premium i aż 5 darmowych dla każdego Premium Plus.

Liga, czyli "jest prawie idealnie, ale..."

Ten śródtytuł to także fragment jednej z ankiet. Świetnie, że doceniacie przejrzystość zasad. Znakomicie, że podoba Wam się dodane w 2016 r. premiowanie tych, którzy trafili idealnie wynik danego meczu. Premia +20 pkt. za zwycięstwo w całej weekendowej kolejce także nie budzi zastrzeżeń.

Co Was „bolało”?

- aż 350 punktów za remis,

- aż 50 punktów premii za pogrom (30+)

Nad tymi dwoma punktami mocniej się pochyliliśmy. Ci, którzy są z nami od początku, pamiętają, że w I edycji tych punktów za remis było aż 400. To zbyt wiele – uznaliśmy – i rok temu było już 350 „oczek”. Tych remisów w sezonie 2016 padło tyle, co kot napłakał, jednak „łowców remisów” wciąż mieliśmy wielu. Ile padnie ich w tym sezonie – nie wiemy, ale uznaliśmy, że warto nieco ostudzić zapędy zwłaszcza tych mniej doświadczonych użytkowników, lubiących klikać mechanicznie remisy wszędzie, gdzie różnica sportowa jest mniejsza niż dwie klasy. Nie tędy droga. Od IV edycji za remis „płacimy” już tylko 300 punktów. Wciąż wiele, ale teraz idealne trafienie wszystkich czterech meczów w kolejce nie będzie już warte mniej, niż „ustrzelenie” jednego remisu.

Pogromy. Dyskusja o nich była trudniejsza. Z jednej strony urozmaicały zabawę, a umiejętność przewidywania, która drużyna „posypie się” na wyjeździe i dostanie srogi łomot, jest u każdego eksperta cechą nader pożądaną i wartą nagrodzenia, z drugiej jednak strony tych meczów kończonych 60:30 (i wyżej) mamy w ostatnich latach coraz więcej. I nic nie zapowiada, by było ich mniej. Przed nami wyjazdowe eskapady rzeszowskiej Stali, łotewskiego Lokomotivu bez swojej największej gwiazdy, wielkie niewiadome w postaci bydgoskiej Polonii czy Wandy Kraków. Już w poprzednich edycjach zauważyliśmy, że wielu z Was, szczególnie ci ze ścisłej czołówki, „poluje” na ten bonus na zasadzie „nawet jeśli mecz wygląda na 55:35, to i tak bardziej opłaca się dać 60:30”. W myślach nie czytamy, ale tak mówią nam słupki, do których mamy dostęp.

Bonus, który był pomyślany jako nagroda za przewidzenie czegoś, co zdarzać się będzie wyjątkowo (stąd tak duża premia), spowszedniał. Co więcej, wykreował niepożądane zachowania. Nie o to chodziło u zarania tego pomysłu. Uznaliśmy, że to wymaga interwencji. Wasze opinie tylko nas w tym utwierdziły. Bonus za pogrom zostaje, zostaje też kusząca wartość – 50 punktów, natomiast „pogrom” definiujemy na nowo. Od IV edycji będziemy premiować tych, którzy trafnie przewidzą różnicę 40-punktową, czyli wynik 65:25 lub wyższy. Nie ma takich wyników? Nieprawda. Padają. Rzadko, ale padają, także w sezonie 2016. I to będzie właściwy powrót do myśli przewodniej: za nieprzeciętne wizjonerstwo – nieprzeciętna nagroda.

DPŚ, czyli co tak naprawdę typujemy?

Połączenie typowania najlepszych drużyn z typowaniem najlepszych aktorów widowiska nie jest niczym złym. Przeciwnie – w sytuacji, gdy kolejność Polska–Dania–Rosja–Czechy potrafi przewidzieć nawet pan Janusz z warzywniaka, znakomicie uatrakcyjnia zabawę. Problemem było to, że w zawodach de facto drużynowych, liczba punktów przyznawanych za zawodników przewyższała znacznie liczbę punktów za drużyny, a całościowo – punktacja pojedynczego turnieju DPŚ biła na głowę liczbę punktów, jakie najlepsi zdobywali w GP czy SEC. A przecież skala trudności tych drugich zdecydowanie nie jest niższa, niż wytypowanie, że Polska wygra, a Doyle pojedzie "jokera". W tym kierunku szły nasze zmiany.

Od IV edycji:

Za trafne wytypowanie najlepszej drużyny - 50 pkt.

Za trafne wytypowanie drużyny na miejscach II-IV - 30 pkt.

Za trafne wytypowanie najlepiej punktującego zawodnika w danym turnieju - 30 pkt.

Za trafne wytypowanie zawodnika na jednym z miejsc od II do V - 25 pkt.

Za trafne wytypowanie zawodnika w top5 turnieju, ale na innym miejscu - 15 pkt.

No dobrze, a kto za to wszystko zapłaci?

"Pan zapłaci, pani zapłaci, tamten pan zapłaci..." A przynajmniej taką mamy nadzieję. Pewności nie ma żadnej, ale tak byłoby najmilej. A w zasadzie to jedyna opcja, żeby ta zabawa przetrwała. My i tak pieniądze musieliśmy wyłożyć z góry, żeby to wszystko przeprogramować, stuningować, przedłużyć licencję na nowy rok, wystartować.

Wiecie co nas różni od naszych żużlowych klubów? To, że przez trzy lata nikomu nie zalegaliśmy nawet złotówki. Zarówno tym od domeny, hostingu, chronionego protokołu, przelewów24, operatora SMS, jak i Wam - tym wszystkim, którzy wywalczyli nagrody. I tego chcemy się trzymać. Nie ma tu obiecywania gruszek na wierzbie, ale jak coś już obiecujemy, to potem się z tego wywiązujemy.

Model finansowania gry jest dla nas kluczowy o tyle, że nie ma już opcji, żeby kilka tys. zł (a tyle kosztuje pojedyncza edycja) poszło po raz kolejny z czyjegoś domowego budżetu. Nie mówiąc o tym, że dobrze znamy już smak sierpniowego, wrześniowego czy październikowego zmęczenia całosezonową pracą przy typerze. Pracą wykonywaną kosztem prywatnego czasu, w sumie tylko po to, żeby uprzyjemnić Wam żużlowy sezon. Niestety, po kilku latach przychodzi tzw. zmęczenie materiału, i to także musimy brać pod uwagę. Efekty jesiennego apelu pt. "albo pomożecie, albo cały projekt PoKredzie upadnie" pokazały nam, że na dobrowolne wsparcie kibiców można liczyć w bardzo ograniczonym stopniu. Wielkie dzięki dla tych kilkunastu osób, które pomogły, ale w skali tysięcy regularnie odwiedzających, to kropla w morzu. Bierzemy to na klatę. Takie realia.

Co do przetrwania Typera, rozważaliśmy dwie opcje. Pierwsza – wpisowe dla każdego w niskiej cenie, np. 10 zł. Druga – utrzymanie schematu, który pilotażowo zaproponowaliśmy rok temu, czyli można grać za darmo, być klasyfikowanym na równi ze wszystkimi i nawet zostać nagrodzonym, ale wyższe nagrody oraz dodatkowe funkcjonalności (w tym te wymagające opłacenia operatorów zewnętrznych, np. powiadomienia SMS) zapewniają tylko konta Premium lub Premium Plus.

Z ankiet, jakie nam przesłaliście, wynika, że bardzo trudno pogodzić oczekiwania wszystkich. To często próba łączenia ognia z wodą. Bo jak połączyć oczekiwania kogoś, kto typuje okazjonalnie, kiedy akurat ma czas, albo jedzie jego ulubiona drużyna, z oczekiwaniami ludzi z pierwszej 50-tki klasyfikacji, którzy Typerem żyją piątek-świątek, a w trakcie meczu zagryzają paznokcie, bo "jak ten na 4. miejscu go wyprzedzi, to trafię idealnie 48:42"?

Dla nas najłatwiejszy byłby wariant pierwszy, pozwoliłby też prognozować budżet, jednak nie chcemy ograniczać frekwencji, ani zamykać się na tych wszystkich, którzy z różnych powodów, a często po prostu "z założenia", są przeciwni płaceniu za cokolwiek w sieci. IV edycja Typera gwarantuje możliwość gry za darmo. Wszystkie najbardziej podstawowe funkcjonalności pozostają ogólnodostępne i darmowe. Rozbudowaliśmy jednak znacząco funkcjonalności dostępne dla użytkowników Premium i Premium Plus. Wiele osób już w roku 2016 przekonało się o ile lepiej i przyjemniej rywalizuje się w Typerze, mając zapewnionych kilka udogodnień.

SPRAWDŹ: Pakiety Typera PoKredzie.pl 2017

Cena? 22 - Premium, 34 - Premium Plus. Podobna do tej z ubiegłego roku, uwzględniająca podwyżki. Wciąż niższa od pojedynczej wejściówki na mecz.

To nie wszystko...

Na koniec dwie "perełki", nad którymi pracowaliśmy ostatnio.

1. Wersja na urządzenia mobilne (system android) – już od 3 kwietnia!

2. Społecznościowy Typer – czyli możliwość komentowania, lajkowania, nawiązywania znajomości, dzielenia się z innymi graczami swoimi przewidywaniami pod każdym z pojedynczych meczów przez cały tydzień trwania typowania – to zaoferujemy Wam już wiosną 2017!

Czekamy na Was!

... i oczywiście znowu wystawimy nasz redakcyjny team, który w 2016 roku zajął II miejsce, czyli pokonał 99,9% z Was :)

Pedro & Kuba - Admini Typera.PoKredzie.pl

Tako rzecze Mistrz... ~Naczelny
aktualizowano:
pn, 31 października 2016, 3:23
Nagrody za III edycję już znane ~Naczelny
utworzono:
sb, 22 października 2016, 6:27
Symulujemy! ~Naczelny
aktualizowano:
pt, 13 maja 2016, 18:02
Landshut vel Landshit, czyli przepraszamy za usterki ~Admin
aktualizowano:
cz, 5 maja 2016, 23:44
Składy na zaległy mecz Stal Rzeszów - Wanda Kraków ~Administracja
utworzono:
śr, 27 kwietnia 2016, 7:56
Jest rekord, są emocje! ~Naczelny
aktualizowano:
sb, 9 kwietnia 2016, 9:13
3...2...1... Jedziemy! ~Naczelny
aktualizowano:
sb, 2 kwietnia 2016, 5:24
Typerowa (R)ewolucja?! W każdym razie ruszamy w nowej odsłonie! ~Naczelny
aktualizowano:
cz, 31 marca 2016, 5:08
Tak nas widzicie - ujawniamy wyniki ankiety ~Naczelny
aktualizowano:
śr, 9 marca 2016, 18:36
Aż żal kończyć ten sezon... ~Naczelny
utworzono:
pn, 23 listopada 2015, 3:02
oficjalna aplikacja mobilna
Typera Żużlowego PoKredzie
na smartfony i tablety z systemem Android™
Pobierz z Google Play

TOP10 klasyfikacji generalnej
(wkrótce dostępne...)
TOP25 rankingu klubów wg średniej
(wkrótce dostępne...)
stan na dzień 19 marca

Z usług straznik Strażnika Typowań skorzystano łącznie 0 razy


Sztuczna inteligencja
Nasze roboty typujące robot

Fakt Dnia
W sezonie 2017 przyznaliśmy łącznie 4,5 miliona punktów.

W celu poprawy jakości i komfortu użytkowania nasz serwis korzysta z plików ciasteczek (tzw. cookies).
Ustawienia przeglądarki internetowej pozwalają określić zasady przechowywania ciasteczek na Twoim komputerze.

Nasza Polityka Prywatności jest zgodna z przepisami wynikającymi z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w skrócie RODO.
Organizator Konkursu jest jednocześnie Administratorem Danych Osobowych.
Potrzebuję pomocy | O Typerze | Aplikacja mobilna | ikona Strona główna PoKredzie.pl
Typer Żużlowy PoKredzie.pl © 2014-2019 Wszystkie prawa zastrzeżone.
elast.net