Nie posiadasz konta? Zwiększ możliwości
Zarejestruj się Premium
Sezon 2019 wystartuje za 5 dni
 

RUSZAMY Z VI EDYCJĄ TYPERA - sezon 2019!

Typowania 1. i 2.rundy PGE Ekstraligi, Nice PLŻ i 2.LŻ - rozpoczęte

Pakiety Premium - już do kupienia (zamów)

Poinformujcie znajomych, niech będzie nas jeszcze więcej niż rok temu!


"zwyciężają ci co mają nosa do remisów", "na czele klasyfikacji są typowicze remisów", "premie za wytypowanie remisu są zbyt wysokie" - takie głosy pojawiają się w naszej posezonowej ankiecie. W 194 meczach ligowych remis padł 15 razy. Czy "nos do remisów" ma aż taki wpływ na końcową kolejność? Sprawdźcie sami!


[26.10.] Wszystkim, którzy wyróżnili się w V edycji Typera, wystawiliśmy dyplomy. Łącznie znaleźliśmy aż 43 takie osoby. Co ważne, to także gracze, którzy - z różnych przyczyn - w generalce zajęli odległe lokaty. Ostatni z docenionych w klasyfikacji generalnej skończył na... 310. miejscu (olo50). Szukajcie powiadomień na podanych adresach mailowych!


Zachęcamy wszystkich graczy do wypełnienia naszej posezonowej ankiety:

http://ankieta.typer.pokredzie.pl/


Mamy Mistrza Typera PoKredzie.pl 2018!

Robbie - wielkie gratulacje!

Wicemistrz - Andremi

Trzecie miejsce - Bikabik81

Mistrzyni wśród kobiet - Lali


Infografika: sezon 2018 w liczbach

wróć do strony głównej
Zanim ruszymy. Co nowego w Typerze? ~Administracja
aktualizowano:
pt, 23 marca 2018, 8:27
FANELKA: Na początku punktacja nie wprowadzała mnie w emocje, ale gdy mozolnie pięłam się do góry... ~Administracja
aktualizowano:
pt, 9 marca 2018, 4:27
Z 343. miejsca na drugie - dwa słowa od Experta_Emila, Wicemistrza 2017 i Mistrza 2016 ~Administracja
utworzono:
pt, 24 listopada 2017, 4:10
Nagrody, nagrody, nagrody... ~Administracja
aktualizowano:
pt, 27 października 2017, 21:42
Kalendarz typowań na ostatni miesiąc sezonu żużlowego 2017 ~Administracja
aktualizowano:
sb, 2 września 2017, 21:33
Wakacje czasem nowych klasyfikacji ~Administracja
aktualizowano:
pt, 23 czerwca 2017, 1:44
Ready… steady… Go! IV edycja Typera rusza z kopyta! ~Naczelny
aktualizowano:
sb, 1 kwietnia 2017, 7:21
Tako rzecze Mistrz... ~Naczelny
aktualizowano:
pn, 31 października 2016, 3:23
Nagrody za III edycję już znane ~Naczelny
utworzono:
sb, 22 października 2016, 6:27
Symulujemy! ~Naczelny
aktualizowano:
pt, 13 maja 2016, 18:02
Landshut vel Landshit, czyli przepraszamy za usterki ~Admin
aktualizowano:
cz, 5 maja 2016, 23:44
Składy na zaległy mecz Stal Rzeszów - Wanda Kraków ~Administracja
utworzono:
śr, 27 kwietnia 2016, 7:56
Jest rekord, są emocje! ~Naczelny
aktualizowano:
sb, 9 kwietnia 2016, 9:13
3...2...1... Jedziemy! ~Naczelny
aktualizowano:
sb, 2 kwietnia 2016, 5:24
Typerowa (R)ewolucja?! W każdym razie ruszamy w nowej odsłonie! ~Naczelny
aktualizowano:
cz, 31 marca 2016, 5:08
Tak nas widzicie - ujawniamy wyniki ankiety ~Naczelny
aktualizowano:
śr, 9 marca 2016, 18:36
Aż żal kończyć ten sezon... ~Naczelny
utworzono:
pn, 23 listopada 2015, 3:02

Siedem miesięcy rywalizacji, 159 imprez, 33 tys. wytypowanych zdarzeń (z czego 26 tys. ligowych), 45 Pań Typerek i 452 Panów Typerów - tak najkrócej można podsumować II edycję Typera PoKredzie.pl.

To jednak bardzo wybiórcze podsumowanie, bo działo się dużo dużo więcej. Wsłuchując się w wasze głosy po I edycji, dodaliśmy typowanie Nice PLŻ oraz zawody parowe - i okazało się, że bardzo zmieniło to przebieg rywalizacji. Wyostrzyło ją. Ci, którzy rządzili, kiedy centrum walki stanowiła Ekstraliga oraz GP, teraz mieli dużo większe kłopoty. Zyskali kibice, którzy na bieżąco śledzili każdy szczegół dotyczący klubów z zaplecza elity, często sami mieszkający w miastach, gdzie gwiazd ekstraligi na co dzień się nie ogląda. To chyba dobry trend.

Nowe emocje zapewniły nam przede wszystkim panie, z MissO na czele. To naprawdę niesamowity wynik, jeśli kobiet - typerek jest niespełna 10%, a mimo to kobieta wygrywa całego Typera, przy czym w pierwszej 15-tce pań jest aż 5. Nasza Mistrzyni prowadzenie objęła już pod koniec czerwca. Niektóre kluby bankrutują szybciej, a ona - choć wtedy jeszcze przejściowo - rozgościła się na fotelu lidera, aby później, od 6 sierpnia, przez kolejne trzy miesiące nie dać się z niego zrzucić. A próbowało wielu... Z takim wsparciem, jakie miała nasza Miss, rodzinnym i nie tylko - to się musiało udać. Gratulujemy serdecznie, chylimy czoła, podziwiamy (trochę też zazdrościmy) i dopisujemy do panteonu sław.

2014 - Kierownik Kotłowni

2015 - MissO

2016...? (tu możecie wpisać swój typ;)

Gratulujemy równie mocno tym znawcom, którzy byli tuż za MissO i cierpliwie czekali na jej błąd. To dzięki nim do samego końca mieliśmy emocje. Wicemistrz Typera 2015 - Woodu24, zdobywca 3. miejsca - YDash, czwarty - burtg i zamykający pierwszą piątkę chmielu124. Wszyscy możecie uważać się za żużlowych ekspertów.

Serdecznie gratulujemy też tym wytrwałym,

którzy już w połowie sezonu szanse na zwycięstwo w generalce mieli iluzoryczne, ale pomimo tego dzielnie i wiernie typowali każde zawody - jak np. MamaS, która ze 153 typowaniami zajęła miejsce 129., ale za to dwukrotnie wygrywała pojedyncze typowania, a to - choć może wydać się nieprawdopodobne - nie udało się aż trzem osobom z top5! Każdy miał szanse na swoje "5 minut" chwały - i to było piękne. I tak, obiecujemy, pozostanie.

Jak wyglądała rywalizacja o główne trofea? Z pewnością ciekawie. Okazało się, że nawet 5 zwycięskich typowań (tyle wygrał Basket) nie gwarantuje miejsca w pierwszej dziesiątce. Były tak łatwe do wytypowania zawody jak Finał DMŚJ w Mildurze, gdzie średnio "kosiliście" po 226 pkt. - i tak niesamowite jak finał DPŚ, który przyniósł średnią zdobycz na poziomie zaledwie 68 pkt, czy GP Polski w Warszawie lub Łańcuch Herbowy, gdzie średnia wyniosła marne 48 pkt. Z pojedynków ligowych najłatwiejsze do typowania okazały się wyjazdowe boje Startu Gniezno, a najwięcej zdziwienia na waszych twarzach sprawiły tegoroczne wyniki torunian - spotkania Unia Leszno - KS Toruń oraz KS Toruń - Unia Tarnów przyniosły wam średnio... 0,8 punkta do klasyfikacji generalnej :) Wiemy już też jak brzmi najczęściej typowany wynik w polskich ligach żużlowych. Zaskoczenia chyba nie będzie - wygrywa 50:40, a za nim jest 48:42.

Jaka była recepta na wygraną? Wielu uważało, że przechytrzyć kokurencję uda się typowaniem najwyżej punktowanych remisów. Kiedy jednak sięgnąć do statystyk, okazuje się, że bezrefleksyjne typowanie podziału punktów było najlepszą receptą... do szybkiego pogrzebania swoich szans w klasyfikacji. Najwięcej remisów, bo aż 4 (w całym sezonie padło 6) trafił Gronek, jednak w aż 31 próbach. Przy bardzo dobrym poziomie pozostałych typowań, udało mu się stanąć na podium obu ligowych klasyfikacji, jednak żadnej nie wygrał, a w generalce wystarczyło to do 8. miejsca. Szacunek budzą remisowe rezultaty chmielu124, ATATS, Woodu24, goWYKRZYKNIK i pbdg - oni wszyscy

trafili po 2 remisy, jednak przy tylko 6-8 próbach. Na drugim biegunie było spore grono tych, którzy próbowali ponad 20 razy i nie trafili ani razu. A Mistrzem Wyczucia 2015 został Adis, który w całym sezonie remis wytypował raz... i raz trafił. Też tak chcemy :)

Z klasyfikacji klubowych wyszło, że Unia Leszno ma największą rzeszę fanów, za to najlepiej typują Spartanie. DonLucas zwyciężył w rywalizacji kibiców Stali Gorzów - i zgodnie z wiosenną obietnicą otrzymuje ufundowaną przez jego ulubiony klub książkę "Żużel nad Wartą 1990-2014" (prosimy o kontakt). Ostro było też w wewnętrznej rywalizacji fanów Motoru Lublin, bo nasz Typer miał zaszczyt stać się areną walki lubelskich net-fansów. O błysk szprychy Mistrzem Lublina 2015 został mario78 (gratulujemy!). Naciskały go do końca Motokozly, a zacne trzecie miejsce przypadło w udziale Wicemistrzowi Typera 2014, luckowi. Chcielibyśmy obiecać, że zwycięzcy otrzymają karnety na mecze Motoru w sezonie 2016, ale chyba będzie trudno... Ale nawet gdyby speedwaya nad Bystrzycą zabrakło, zapraszamy fanów z Lublina do nas na wiosnę. Podobnie jak Was wszystkich.

Dzięki piękne za te 7 miesięcy świetnej zabawy! Do zobaczenia w nowym roku :)

Pedro i Kuba, czyli admini Typera.PoKredzie.pl

oficjalna aplikacja mobilna
Typera Żużlowego PoKredzie
na smartfony i tablety z systemem Android™
Pobierz z Google Play

TOP10 klasyfikacji generalnej
(wkrótce dostępne...)
TOP25 rankingu klubów wg średniej
(wkrótce dostępne...)
stan na dzień 19 marca

Z usług straznik Strażnika Typowań skorzystano łącznie 0 razy


Sztuczna inteligencja
Nasze roboty typujące robot

Fakt Dnia
W sezonie 2017 przyznaliśmy łącznie 4,5 miliona punktów.

W celu poprawy jakości i komfortu użytkowania nasz serwis korzysta z plików ciasteczek (tzw. cookies).
Ustawienia przeglądarki internetowej pozwalają określić zasady przechowywania ciasteczek na Twoim komputerze.

Nasza Polityka Prywatności jest zgodna z przepisami wynikającymi z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w skrócie RODO.
Organizator Konkursu jest jednocześnie Administratorem Danych Osobowych.
Potrzebuję pomocy | O Typerze | Aplikacja mobilna | ikona Strona główna PoKredzie.pl
Typer Żużlowy PoKredzie.pl © 2014-2019 Wszystkie prawa zastrzeżone.
elast.net